Яким чином остеоартрит (ОА) пошкоджує Ваші колінні суглоби

Колінний суглоб – це найбільший і найсильніший суглоб людського тіла. Він утворений нижнім кінцем стегнової кістки, верхнім кінцем великогомілкової кістки та колінною чашечкою. Кінці цих кісток, там, де вони контактують, вкриті суглобовим хрящем, гладенькою, слизькою речовиною, яка захищає кістки та відіграє роль амортизатора, коли ви згинаєте та розгинаєте коліно.

Остеоартрит – це найчастотніша форма артриту колінного суглоба. Це дегенеративний, “зношу вальний” тип артриту, що найчастіше спостерігається після 50 років, проте може виникати і в молодшому віці.

При остеоартриті колінний хрящ поступово стирається. Внаслідок стирання він стає тонким та жорстким, і захисний простір між кістками зменшується. Це може призвести до тертя між кістками та болючих набряків.*

Перша стадія (підозра на остеоартрит); Пошкодження мінімальні. Втрата хряща складає 10%. Імовірно, що особа з першою стадією остеоартриту не відчуває болю або дискомфорту, оскільки складові суглоба майже не пошкоджені.

Друга стадія (остеоартрит легкого ступеня); Суглобовий простір звужується. Хрящ починає руйнуватись. З’являються остеофіти. На цій стації вперше починають проявлятись симптоми. Виникає біль після тривалого ходіння або бігання, скутість суглобів після кількох годин спокою, неприємні відчуття при ставанні на коліна або при нахилах.

Третя стадія (помірний остеоартрит); Помірне звуження суглобового простору. Дефекти хряща збільшуються, доки не досягають кістки. Люди з третьою стадією остеоартриту коліна схильні до частих болів при ходінні, біганні, нахилах або ставанні на коліна.

Четверта стадія (тяжкий остеоартрит); Суглобовий простір значно звужений. Втрачено 60% хряща. Великі остеофіти. Люди з остеоартритом четвертої стадії відчувають сильний біль та дискомфорт при ходінні або при рухах суглоба.**

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH